Zdravá životospráva

Podporujeme zdravý životní styl, a snažíme se o plnohodnotnou vyváženou stravu, aktivně se podílíme na skladbě jídelníčku po dohodě pravidelnými konzultacemi s centrální jídelnou ve městě. Stravování zajišťuje Školní jídelna, Moravská v Králíkách.
Na třídách je dětem k dispozici stále dostatek tekutin. Mezi jednotlivými jídly dodržujeme vhodné intervaly. Zabezpečujeme stravu tak aby měla dostatečnou teplotu před konzumací. Děti nejsou nuceny do jídla, učí se prostřít stůl, jídlo si přinesou samy na stůl, stolování má být pro děti doba pohody, vedeme je k dodržování pravidla správného chování při stolování  jídlo alespoň ochutnáme, u jídla děti mluví, mají-li prázdnou pusu, tak aby tím nerušily ostatní.
Snažíme se v co největší míře podporovat aktivity při pobytu venku, každodenně a dostatečně dlouho, s ohledem na počasí (město je v lokalitě s drsnými povětrnostními podmínkami). Děti mají dostatek prostoru na školní zahradě a možnosti pro rozvíjení podpory fyzického zdraví. Organizujeme turistické vycházky do přírody s aktivitami typickými pro jednotlivá roční období.
Zavedli jsme cvičení na fitboolech, děti otužujeme dostatečným pobytem venku, v létě využíváme vodotrysk k osvěžení na zahradě.
Podpoře o zdravý životní styl odpovídá i režim dne, který je pružný umožňuje organizaci činností dle potřeby a aktuální situace. Rodiče mohou vodit děti do školy dle svých možností a mohou reagovat na neplánované události ve škole.
Zároveň respektuje potřeby a zájmy dětí v odpoledních zájmových činnostech-pěvecké a dramatické činnosti, angličtina, rukodělné práce, příprava na školu, logopedická cvičení.
Podporujeme dostatek spánku a odpočinku, děti, které nemají potřebu spát, odpočívají s relaxační hudbou a pohádkami na stohovatelných lehátkách uložených ve speciálních skříních. Lůžkoviny jsou uloženy v individuálních označených boxech nebo zůstávají na lehátkách rozložených v ložnici pro nejmenší děti. Navykáme děti spát při otevřeném okně.
V průběhu školního roku mohou děti využít předplavecké průpravy, která probíhá 1x týdně a lyžařského výcviku cca 1 týden ročně. Každoročně zařazujeme dechová cvičení s flétnou, relaxační cvičení
Pedagogové se sami chovají dle zásad zdravého životního stylu a jsou tak dětem vzorem.